Akce

 

BURGR PÁRTY

Gastronomická událost v @sousedskakafirna. BIO Farma BELINA pro nás připraví skvělé BIO BURGRY. Tak dorazte, bude to v kafírně poslední párty roku 2023.

Vernisáž - Eliška Jungová

Sousedská kafírna , z.s. zve 11.8.2023 od 17.hod na VERNISÁŽ studentky Střední školy živnostenské , obor módní návrhář - Plzeň ELIŠKY JUNGOVÉ z Ovesných Kladrub. Přijeďte do Sousedská Kafírna na výstavu mladé a nadějné výtvarnice.

Le tour de Ovesky 2023

Sousedská kafírna, z.s. dne 23.7.2023 pořádá pro všechny malé a velké příznivce jízdy na kole vesnickou cyklojízdu po okolí Ovesných Kladrub.

Sraz v neděli v 10 hod v Sousedské kafírně sousedska.kafirna cyklosnídaně pro účastníky akce.V 11 hod zahájení a start individuální cyklojízdy. Trasy jsou vhodné i pro walking.

Trasa A (Ovesné Kladruby - Podhorní vrch přes hájovnu - Zádub - Závišín - Vlkovice (hospoda) - pramen Horka- Milhostov - Ovesné Kladruby cca 20 km terénem).https://mapy.cz/s/fofamenosu

Trasa B - dětská kategorie- (Ovesné Kladruby - Vysočany - Ovesné Kladruby cca 5 km):  https://mapy.cz/s/pocuvekotu

Minifestival polévek 2023

Charitativní akce místních  obyvatel a spolku  Sousedská kafírna, z.s..

Diky podpoře místních sousedů a sousedek se akce velmi vydařila a na dobrovolném vstupném se vybrala částka 13 130,- Kč. Uvařeno bylo cca 100 litrů polévky a vydáno cca 350 porcí. Výtěžek ze vstupného byl na základě rozhodnutí návštěvníků zaslán na tři projekty, které vybrali a podpořili soutěžící @hasiciovesnekladruby , veřejná sbirka @ovesnekladruby a @boudees .

A kdo vařil nejlepší polévku v Ovesných Kladrubech? No přece místní borci. Vítězná polévka a hit letošního léta je POŽÁRNICKÝ MLS. Na druhém místě se umístila VALAŠSKÁ KYSELICA ( OSTRAVACI) a na třetím místě ZELŇAČKA (LA.KU z O.K). Ostatní polévky BÚN CA ( OSTROV) , FAZOLAČKA (O.K), CHMELOVÁ ( O.K.) a GULAŠOVKA OD JÍŤI ( ZÁDUB) byly skvělé, ale tentokrát to na vítězství nestačilo.

Díky, že pomáháte.

ovesnekladruby #sousedskakafirna #karlovarskykraj #tvorimekraj #sousedzivodamaskrajzivychvod#polevkajegrunt#komunita#unasneninuda#minifestivalpolevek2023#hasiciovesnekladruby#kulturanavenkove#cestujemezakopec#

 

CESTOVATELSKÝ BLOG

 

V pátek 26.5.od 17 hod CESTOVATELSKÝ BLOG s Žanetou V KAFÍRNĚ je akce zaměřená na představení zajímavých osobností z regionu. Žaneta Svobodová z Bečova nad Teplou se sama vydala na Sumatru. Propojit cestování s ochranou životního prostředí může kdokoliv z nás. Jak na to, to nám určitě sdělí ve svém zajímavém cestovatelském blogu. Můžete se těšit na krásné fotografie a zajímavý pohled na jiný druh cestování za kopec.

Expediční kamera 2023 - 15.4.2023

Přehlídka filmů z tématikou o cestování v Sousedské kafírně. Spolek se rozhodl svým příznivcům a příznivcům cestování zprostředkovat EXPEDIČNÍ KAMERU v Ovesných Kladrubech. Dobrovolné vstupné bude věnováno na podporu místního kostela. 

Autorské čtení Davida Blažka

Bez krize nejsou básně

Kniha vydaná za přispění Plzeňského kraje vás zavede do kraje autorova dospívání. Můžete se těšit na příběh chlapce, který neví, čím chce v budoucnu být, ale přesně ví, čím být nechce. S myšlenkou na své literární, umělecké a duchovní vzory se vymezuje vůči průměru a hledá inspiraci v krajnostech. Chce tvořit a hledat si svou vlastní cestu. Svět krásné naivity a snů se však začíná měnit, když do něj vstoupí láska.
Přijďte se osobně setkat s autorem a jen tak si popovídat o jeho literárních začátcích, co v současné době připravuje a na co můžeme těšit.

Kulturní plán 2023
Kulturní plán 2023

KULURNÍ PLÁN V KAFÍRNĚ 2023 

Sousedská kafírna, z.s.

VÁNOČNÍ BENEFIČNÍ SETKÁNÍ 

23.12.2022 v kostele sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech

Milí přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na Vánoční benefiční setkání 23.12.2022 od 16.hod v kostele sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech . Budeme rádi, pokud si ve vánočním shonu najdete chvilku a přijdete se svými blízkými zpomalit a vychutnat si adventní atmosféru. Těšit se můžete na laskavé slovo převora kláštera Teplá otce Augustína . Na hudební doprovod Milana Kučery a Štěpánky Furkové. Budeme rozdávat Betlémské světlo, které rozzáří nejeden domov. Výtěžek z prodeje Kladrubského štěstíčka, občerstvení a autorských fotografií bude věnován na veřejnou sbírku obce Ovesné Kladruby, která pomáhá získat finance na opravu a rekonstrukci kostela.

Příspěvky do veřejné sbírky je možné už teď zasílat na transparentní účet Obce Ovesné Kladruby 123-6649840247/0100 (IBAN CZ89 0100 0001 2366 4984 0247.
Děkujeme za Vaši štědrost a těšíme se na setkání.

 

MARATON PSANÍ DOPISŮ - AMNESTY INTERNATIONAL 

Někdy dokáže obyčejný dopis změnit lidský život. Napište ten svůj.

Lidé na celé planetě každý rok v prosinci posílají miliony ručně psaných dopisů s výzvami k osvobození konkrétních lidí, kteří se stali obětmi bezpráví. V jeden čas a v počtu, který vlády a úřady příslušných zemí nemohou ignorovat. U více než třetiny zvládneme prosadit změnu.

Nejsou vám jedno lidská práva? Tak přijďte a buďte součástí již druhého ročníku Maratonu psaní dopisů v Ovesných Kladrubech.

9.12.2022 od 17.00 hod v Sousedské kafírně 

Akci pořádá Sousedská kafírna, z. s

DIVADELNÍ JARMARK VYSOČANY 2022

 

Spolek Vysočany 2013 z.s. a Sousedská kafírna z.s., zve širokou veřejnost na kulturně společenskou akci DIVADELNÍ JARMARK VYSOČANY 2022.

Přijeďte objevit kouzlo samoty zemědělské usedlosti, která od roku 2012 znovu ožívá. Dozvíte se něco z historie zaniklé obce Vysočany i samotného statku, dnes místní části obce Ovesné Kladruby, nebo si jen tak zajedete na skvělé divadlo na netradičním místě.
Během jarmarku se můžete seznámit se záměry místních spolků, které se podílí ve svém okolí na opravě kulturních památek, případně se snaží oživit venkovské tradice a zvyky.

V rámci připraveného programu se můžete těšit na představení divadelních společenství, nebo profesionálního divadla.
14:30 Komediant boží-Divadelní společenství Tyan- Plzeň
16:00 Kristýnka a kouzelný prstýnek- Spolek Markyta, z.s.- Kšice
17:30 Nebezpečně sexy - Divadlo Dialog - Plzeň

Máme pro Vás připravenou i malou výtvarnou dílnu na výrobu maňásků a samozřejmě je zajištěno občerstvení ze Sousedské kafírny.

Oživme zaniklou obec kulturou#
divadlo pomáhá# divadlo inspiruje#

Akce podpořena z grantového programu Dr.ŽIVODA, MAS Kraj živých vod, z.s.

https://www.sousedskakafirna.cz/
https://www.facebook.com/Vysocany.2013/
https://www.divadlodialog.cz/
https://www.facebook.com/DivadelniSpolecenstviTyan/
https://www.facebook.com/groups/120378051424439/

 

https://www.krajzivychvod.cz/index.php?option=com_content...

Ovesky jinak

Sousedská kafírna z.s. zve od 14.8.-30.10.2022 na výstavu fotografií - OVESKY JINAK - fotografa Petra Janíka.

Potěšte oči i duši. Zastavte se na moment a poznejte okolí Ovesných Kladrub jiným pohledem.

Výstava je součástí projektu Otevřené dveře do Sousedské kafírny. Více na www.sousedskakafirna.cz/akce

Fotografie je možné zakoupit a přispět tak na veřejnou sbírku Obce Ovesné Kladruby - kostel Sv. Vavřince  

123-6649840247/0100     CZ89 0100 0001 2366 4984 0247

Majitel účtu: OBEC OVESNÉ KLADRUBY

 

Projekt  Otevřené dveře do Sousedské kafírny 2022 podpořil Karlovarský kraj.

 

 

Otevřené dveře 2022

Projekt - Otevřené dveře 2022 do světa keramiky a Sousedké kafírny  je zaměřen na podporou cestovního ruchu v Karlovarském kraji.

Obec Ovesné Kladruby nabízí návštěvníkům nejen atraktivní lokality zaměřené na přírodní dědictví, ale i možnost si vyzkoušet v místní keramické dílně výrobu vlastního výrobku. Je možné spojit návštěvu v kafírně s poznáním krásných míst v okolí obce a přitom si užít pohodu a klid venkovského prostředí.

Spolek Sousedská kafírna, z.s.  chce otevřít pomyslné dveře do míst, která jsou zajímavá a zaslouží si naši větší pozornost.  V rámci  propagace bude představen jednoduchý průvodce, kde se dočtete co určitě navštívit v okolí Ovesných Kladrub a její nové místní části - Vysočany. 

 

Le tour de Ovesky 2022

Sousedská kafírna, z.s. dne 24.07.2022 pořádá pro všechny malé a velké příznivce jízdy na kole vesnickou cyklojízdu po okolí Ovesných Kladrub.

Sraz v neděli v 10 hod v Sousedské kafírně na společné cyklosnídani.

V 11 hod zahájení a start individuální cyklojízdy. Trasy jsou vhodné i pro walking. 

Trasa A

( Ovesné Kladruby - Výškovice- Mlýnská studánka ( Boněnov) - Pramen Horka (Martinov) - Milhostovské Mofety  - Ovesné Kladruby cca 15km  terénem).

Více na:  https://mapy.cz/s/hojemoteza 

Trasa B - dětská kategorie

( Ovesné Kladruby - Vysočany - Ovesné Kladruby cca 5 km).

Vícena:  https://mapy.cz/s/pocuvekotu 

V 15 hod vyhlášení vítězů Trasy B a od 16 hod grilování na terase Sousedské kafírny a povídání o cestování a to nejen na kole.

Těšíme se na Vás 

MINIFESTIVAL POLÉVKY 2022 - Ohlédnutí

Spolek Sousedská kafírna, z.s. společně s Hostincem sv. Vavřince uspořádal sousedské setkání na téma POLÉVKY.

Během sobotního odpoledne soutěžící přinesli, nebo připravili přímo před zraky návštěvníků celkem 320 ks porcí deseti druhů (cca 99 litrů) polévek.

Celkovým vítězem se stala KUMŽIKOVO ZELŇAČKOVO a PLZEŇAČKA od Kraťasů. Výtěžek z prodeje polévek v celkové výši 13.214,- Kč bude zaslán na transparentní účet podporující opravu místního kostela sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech.

Velké poděkování za bezplatné zapůjčení stanu a pivních setů obci Ovesné Kladruby https://www.ovesnekladruby.cz/ a Občanskému sdružení Víchov, z.s. https://www.vichov.cz/ za zapůjčení prodejních stánků.

Děkujeme za Vaši podporu a že pomáháte tam, kde je zapotřebí.

MINIFESTIVAL POLÉVKY

Máte rádi polévky? My ano. Preferujete českou klasiku, nebo raději asijskou exotiku s mořskými plody? Polévky jsou grunt a umí i pomáhat. Přijďte ochutnat na náš nultý ročník MINIFESTIVAL POLÉVKY a rozhodnout, kdo vaří nejlepší v Ovesných Kladrubech. Plné kotlíky a hrnce najdete před Hostincem Sv. Vavřince a Sousedskou kafírnou.
Vařit se bude v 5-10 litrových kotlích a hrncích přímo před vaším zrakem. Přijďte ochutnávat od 11.00 do 17.00 hodin. Protože polévka je grunt!

Vstup je dobrovolný.
Výtěžek z akce bude použit na podporu kostela Sv. Vavřince v Ovesných Kladrubech.

Zúčastnit se mohou jednotlivci, rodiny, neformální skupiny, nebo místní neziskové organizace. V případě, že se chcete do akce zapojit, neváhejte a přihlaste se do 1.6.2022 na e-mail: sousedskakafirna.spolek@gmail.com .

FÉROVÁ SNÍDANĚ - 2022

Sousedská kafírna, z.s. Vás srdečně zve na Férovou snídani - piknikový happening na podporu fairtradových a místních zemědělců, který se letos uskuteční 14. května od 10:00 v parku před kafírnu v Ovesných Kladrubech.

Férová snídaně je největší česká akce na podporu pěstitelů ve světě. Dobrovolníci a dobrovolnice na více než stovce míst České republiky pořádají piknikový happening, aby ukázali svůj zájem o životy pěstitelů kávy, kakaa nebo banánů v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Férová snídaně se koná vždy na Světový den pro fair trade. V roce 2019 se na 193 místech republiky sešlo 8189 lidí. Letos budeme po dvou covidových letech opět piknikovat komunitně, v sobotu 14. května 2022!
S certifikací Fairtrade snadno seženete kávu, čaj, banány, ovocné džusy nebo dobroty z fairtradového kakaa. Můžete také něco upéct, pak je možné zkombinovat fairtradové suroviny (kakao, třtinový cukr, rýže, quinoa) s těmi lokálními (mouka, vajíčka, med). Nemáte čas ani chuť na pečení? Pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře. Dobře dostupné jsou také fairtradové cookies nebo snídaňové müsli.
Přineste něco dobrého, o co se podělíte s dalšími lidmi, naším cílem je se opět potkat, společně posnídat, popovídat, mít radost ze života a kromě dobrého jídla a dobré společnosti Vás čeká doprovodný program, se kterým Vás seznámíme v této události.
Těšíme se na Vás

Maraton psaní dopisů 10.12.2021 

V některých zemích se svobodný názor nebo kritika mocných trestá. Právníci, reportéři, ale i účastníci demonstrací nebo obránci lidských práv jsou nespravedlivě vězněni a perzekvováni po celém světě.

Sousedská kafírna z.s. se dne 10.12.2021 od 16. hod připojí k iniciativě společnosti AMNESTY INTERNATIONAL - Maraton psaní dopisů na podporu těchto odvážných lidí. Během akce si připomeneme i Den lidských práv (Human Rights Day).

 

Festival draků 2021

Sousedká kafírna z.s. pořádá v neděli 31.10.2021 od 14. hod před kafírnou v Ovesných Kladrubech tvořivé dílny pro malé i velké nadšence do stavby draků.

Je připranená i soutěž o nejoriginálnějšího draka. Podzimní slavnost bude zakončena za kostelem na louce, kde své výtvory předvedeme i ve vzduchu. 

 

Sousedská kafírna, z.s. pořádá pro všechny malé a velké příznivce jízdy na kole vesnickou cyklojízdu po okolí Ovesných Kladrub.
Sraz v neděli v 10 hod v Sousedské kafírně na společné snídani.
V 11 hod start individuální cyklojízdy. Trasa A ( Ovesné Kladruby - Betlém - Klášter Teplá- Mrázov - Podhorní vrch - Ovesné Kladruby cca 27 km) . Trasa B ( Ovesné Kladruby - Vysočany - Ovesné Kladruby cca 5 km).
V 15 hod vyhlášení vítězů Trasy B.
Od 16 hod přednáška - Turecko na kole.

Seminář - Zelená střecha na venkově

Co je zelené střecha? Je nutná realizace i na venkově? Kolik stojí? Je možné čerpat dotace a v jakém rozsahu? Nejen na tyto otázky budeme odpovídat se zástupcem společnosti LIKO-S na semináři, který se věnuje  plánování a realizaci zelených střech.

Pokud Vás téma zajímá, tak se zastavte. 

Vzhledem k nízké kapacitě kafírny je nutná rezervace na sousedska.kafirna@gmail.com. 

 

 

Kde:  Sousedská kafírna , Ovesné Kladruby č.p.56

Kdy: středa 09.06.2021 od 16:00 hod

Vstupné :  Zdarma